باریک اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی

باریک: اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی همیشگی تصویری تماشاگر زندگی تصویر

گت بلاگز دنیای خودرو طعنه فولکس‌واگن به تسلا

مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان از شرکت خودروسازی تسلای آمریکا به علت جاه‌طلبی‌هایش به شدت انتقاد کرد. 

طعنه فولکس‌واگن به تسلا

طعنه فولکس واگن به تسلا

عبارات مهم : طراحی

مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان از شرکت خودروسازی تسلای آمریکا به علت جاه طلبی هایش به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت businessinsider ، ماتیاس مولر – مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان – در جریان نشست هم اندیشی “مردم اروپا” که در آلمان برگزار شد، از عملکرد شرکت تسلا و شعارهای جاه طلبانه ایلان ماسک – مدیر عامل تسلا – به شدت انتقاد کرد.

طعنه فولکس‌واگن به تسلا

این نشست با نشانه درک و تفاهم جوامع بین المللی از پرسشها بشریت نظیر بخش های صنعت، سیاست و فرهنگ و هنر برگزار شده است است و صنعت خودروسازی یکی از مهم ترین محورهای بحث و گفت وگو در این اجلاس بود.

شرکت تسلا در آمریکا در زمینه طراحی و تولید خودروهای برقی فعالیت می کند و هر از گاهی از برنامه های جاه طلبانه و خودروهای تازه تولیدی خود رونمایی می کند. ایلان ماسک بعنوان مدیر عامل شرکت تسلا در پاسخ به چنین انتقادهایی اظهار کرده است :” شاید در قدم نخست، برنامه ها و خودروهای مفهومی و سپس تولیدی ما بسیار دور از تصور و خیالی بود ولی هم اکنون با عوض کردن سیاست های جهانی در زمینه حفظ زیاد محیط زیست، کم کردن میزان انتشار آلاینده ها و زیاد کردن کیفیت هوا، امروزه شاهد این امر هستیم که غول های خودروسازی در دنیا به فکر طراحی و تولید خودروهای تمام برقی، الکتریکی و یا هیبریدی افتاده اند و در ساخت این خودروها نیز به مسابقه تنگاتنگی پرداخته اند. بعد دیگر نمی توان گفت ایده ها و برنامه های تسلا خیالی و به دور از واقعیت است”.

مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان از شرکت خودروسازی تسلای آمریکا به علت جاه‌طلبی‌هایش به شدت انتقاد کرد. 

ماتیاس مولر در این نشست این چنین اظهار نظر کرده بود:” اینجا جا دارد تا از شرکت هایی که تنها شعار می دهند و در دنیا واقعی قادر نیستند میزان فروش خود را اوج ببرند و گاه گاهی اقدام به تعدیل و اخراج نیروهایشان می کنند، انتقاد کنم. این شرکت ها تنها با سر دادن شعارهای جالب در تلاش هستند تبدیل به قهرمانان صنعت خودروسازی در دنیا شوند. این در حالیست که تسلا هر سال به مشکل حدود 80 هزار ماشین را به فروش می رساند ولی فولکس واگن تنها امسال توانست تعداد 11 میلیون دستگاه ماشین را در دنیا به فروش برساند. بر اساس اطلاعاتی که اینجانب در دست دارم، تسلا هر سال میلیون ها دلار را هدر می دهد و بدون تفکر و استراتژی ، کارکنان خود را اخراج کرده است”.

البته بسیاری از تحلیلگران، این گفته های ماتیاس مولر را بسیار جسورانه توصیف کرده اند آیا که خود این شرکت فولکس واگن نیز نزدیک به دو سال پیش در آمریکا رسوایی بزرگی به بار آورده است.

فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اقرار کرد در بیش از ۱۱ میلیون خودروی دیزلی تولید شده است به وسیله این شرکت در سراسر دنیا از جمله بعضی از مدلهای دیزلی به فروش رفته در آمریکا نرم افزاری را راه اندازی کرده که میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان می دهد. این نرم افزار در وقت انجام تست، کنترلهای آلایندگی را فعال و در وقت رانندگی معمولی آنها را غیرفعال می کند تا میزان آلایندگی را کمتر از سطح واقعی نشان دهد. انتشار این خبر مارتین وینترکورن، مدیرعامل این شرکت را ناچار به استعفا کرد.

طعنه فولکس‌واگن به تسلا

ایلان ماسک پیشتر اعلام کرده بود که خودروی مدل تسلا 3 ساخت این شرکت، تمام توانایی ها و زیرساخت های مورد نیاز جهت اجرای کامل فناوری خودران را دارد . این در حالیست که اسکات میلر – مدیر عامل شرکت خودروسازی جنرال موتورز – نیز سخنان و ادعاهای تسلا را بی اساس خوانده بود.

لازم به ذکر است که مدل ایکس تسلا، غیر قابل اعتماد ترین خودروی بازار آمریکا آشنا شده است است و مدیران این شرکت را با چالش های غیر قابل آینده نگری ای روبرو کرده است.

مدیرعامل شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان از شرکت خودروسازی تسلای آمریکا به علت جاه‌طلبی‌هایش به شدت انتقاد کرد. 

البته باید این توصیه را در نظر داشت که کشورهای بسیاری از جمله انگلستان، اسپانیا، فرانسه، یونان، چین و هند قرار است تا نهایتا یک دهه آینده فروش و تردد خودروهای بنزینی و دیزلی را به کلی ممنوع اعلام کنند و این می تواند ترساندن بزرگی جهت شرکت های خودروسازی به شمار برود که همچنان بر طراحی و تولید خودروهای بنزینی و دیزلی اصرار می ورزند.

واژه های کلیدی: طراحی | انتقاد | آمریکا | فولکس واگن | دنیای خودرو

طعنه فولکس‌واگن به تسلا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz