باریک اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی

باریک: اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی همیشگی تصویری تماشاگر زندگی تصویر

گت بلاگز اخبار پزشکی غربالگری منظم نداریم ، بیشترین موارد سرطان در زنان و مردان ایرانی

یک متخصص رادیو آنکولوژی، بیشترین موارد سرطان‌های قابل مشاهده در زنان را سرطان پستان و در مردان سرطان‌های دستگاه گوارش دانست. 

غربالگری منظم نداریم ، بیشترین موارد سرطان در زنان و مردان ایرانی

بیشترین موارد سرطان در زنان و مردان ایرانی/ غربالگری منظم نداریم

عبارات مهم : مردان

یک متخصص رادیو آنکولوژی، بیشترین موارد سرطان های قابل مشاهده در زنان را سرطان پستان و در مردان سرطان های دستگاه گوارش دانست.

دکتر مستانه صانعی در گفتگو با مهر به تشریح اوضاع بیماری سرطان در کشور پرداخت و گفت: با توجه به اینکه تعداد متخصصین ما چند برابر شده، ولی در عین حال آمار بیماران مبتلا به سرطان نیز رو به زیاد کردن است.

وی در عین حال آمار سال ۹۵ را خیلی متفاوت از رشد جهانی ندانست و افزود: در حال حاضر آمار سرطان در کشور ما از کشورهای پیشرفته کمتر است.

غربالگری منظم نداریم ، بیشترین موارد سرطان در زنان و مردان ایرانی

صانعی از عوض کردن روش زندگی، کم تحرکی، مصرف دخانیات، فست فودها، آلودگی محیط و همچنین عوامل ژنتیکی و ارثی را از بااهمیت ترین عوامل شیوع سرطان در کشورمان دانست و گفت: متأسفانه ما هنوز با مسئله غربالگری منظم جهت تشخیص سرطان مواجه هستیم.

این متخصص رادیو آنکولوژی با تأکید بر غربالگری سرطان پستان در زنان و ایجاد کلینیک های خاص جهت معاینات دوره ای زنان تصریح کرد: آنچه مسلم است آموزش از طریق رسانه ملی به مردم می تواند در تشخیص و همچنین پیشگیری از زیاد کردن سرطان کمک کند.

یک متخصص رادیو آنکولوژی، بیشترین موارد سرطان‌های قابل مشاهده در زنان را سرطان پستان و در مردان سرطان‌های دستگاه گوارش دانست. 

وی با عنوان این مطلب که از ما از لحاظ دانش پزشکی در دنیا عقب نیستیم، اظهار داشت: دانش پزشکان ما بسیار عالی است ولی از لحاظ تکنولوژی به جهت تحریم های ناعادلانه ای که بر کشور تحمیل شده است هست، کمبود تکنولوژی را احساس می کنیم.

این متخصص رادیو آنکولوژی در رابطه با ایجاد مراکز جامع تشخیص و درمان سرطان که در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: من با این طرح موافقم و اعتقاد دارم با ایجاد این مراکز، می توان همه خدمات تشخیصی و درمانی را در مراکز خاص دنبال کرد.

صانعی بر ضرورت ایجاد سیستم ارجاع جهت تشخیص امراض در کشور تأکید کرد و گفت: همه مردم باید تحت پوشش یک بیمه خاص باشند، لیکن در این صورت هزینه های سلامت به یک سوم و کمتر کم کردن خواهد یافت و همچنین سیستم بیماریابی بهتر خواهد شد.

غربالگری منظم نداریم ، بیشترین موارد سرطان در زنان و مردان ایرانی

وی در رابطه با بیشترین موارد قابل مشاهده سرطان ها افزود: بیشترین موردی که در زنان برخورد می کنیم، سرطان پستان و در مردان، سرطان های دستگاه گوارش است.

واژه های کلیدی: مردان | تشخیص سرطان | درمان سرطان | سرطان پستان | بیماری سرطان | سرطان در زنان | سرطان پستان در زنان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz