باریک اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی

باریک: اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی همیشگی تصویری تماشاگر زندگی تصویر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار سهام در انتظار خبرهای مثبت

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران هفته گذشته در سایه آرامش سیاسی و انتظار جهت انتشار خبرهای مثبت از سفر اروپایی مدیر جمهوری با رشد یک درصدی شاخص کل م

بازار سهام در انتظار خبرهای مثبت

بازار سهام در انتظار خبرهای مثبت

عبارات مهم : بازار

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران هفته گذشته در سایه آرامش سیاسی و انتظار جهت انتشار خبرهای مثبت از سفر اروپایی مدیر جمهوری با رشد یک درصدی شاخص کل مواجه شد. هفته گذشته معامله گران بعد از یک دوره افت شاخص به علت فروش های سنگین از سوی معامله گران حقوقی و تلاش معامله گران کوتاه مدت در شناسایی سود به تعادل نسبی رسیدند و در نهایت توانستند به رغم کم کردن ملموس ارزش معاملات با کارنامه ای مثبت به کار خود آخر دهند.

کارشناسان بازار خوش بینی معامله گران به تحولات سیاسی پیش رو به خاص سفر مدیر جمهوری به دو کشور سوئیس و اتریش و همچنین کم کردن فروش های سنگین معامله گران حقوقی را علت اصلاح نسبی بازار ارزیابی می کنند. به خاص اینکه در بازارهای موازی نیز قیمت ها فروکش کرده و جهش بهای طلا و ارز جای خود را به سکون و عقبگرد داده هست. در این شرایط بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران روز چهارشنبه به عنوان آخرین روز کاری هفته شاهد شرایطی متعادل بود که در آن شاخص کل با رشد ۱۴۴واحدی (معادل ۱۳/۰ درصد) همراه شد و به رقم ۱۱۲هزار و ۴۹۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن ولی با کم کردن ۱۴/۰ درصدی، عدد ۱۸ هزار و ۷۰۵ واحد را تجربه کرد.

بازار سهام در انتظار خبرهای مثبت

در بازار روز چهارشنبه معامله گران در گروه فلزی همچنان با کم کردن قیمت مواجه بودند. بهای هر تن مس با شکستن سطح حمایتی ۶ هزار و ۵۰۰دلار به ۶ هزار و ۳۳۰ دلار در هر تن رسید. قیمت دو فلز روی و سرب نیز به ترتیب ۲ هزار و ۶۹۵ دلار و ۲ هزار و ۳۶۵ دلار گزارش شده است هست. در این شرایط بازار شاهد تمرکز زیاد معامله گران بر گروه های معدنی – فولاد و پتروشیمی معطوف بود. در همین حال روز چهارشنبه معامله گران شاهد بازگشت گروه خودرویی در سایه آرامش سیاسی و فروکش کردن بازارهای موازی به خاص ارز بودند که موجب تشکیل صف خرید جهت نمادهایی نظیر گروه سایپا شد.

در گروه پتروشیمی، روز چهارشنبه معامله گران شاهد عرضه اولیه پتروشیمی غدیر بودند. این شرکت کوچک در قیمت یک هزار و ۷۰۰ریال و به ازای هر خریدار ۸۸۶ سهم به بازار پیوست.

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران هفته گذشته در سایه آرامش سیاسی و انتظار جهت انتشار خبرهای مثبت از سفر اروپایی مدیر جمهوری با رشد یک درصدی شاخص کل م

در این گروه انتظار می رود پتروشیمی پارس نیز به زودی به بورس بپیوندد. روز چهارشنبه صورت های مالی حسابرسی شده است «پارس» و تحقق ۵۰۸۳ ریال سود جهت سال ۹۶ نیز منتشر شد. در همین حال در فرابورس نیز روز سه شنبه یک دامداری دیگر از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان در فرابورس عرضه می شود. ۴۰ میلیون سهم شرکت کشاورزی و دامداری بینالود نیشابور در دامنه قیمتی ۱۴۸۰ریال تا ۱۵۲۰ریال عرضه خواهد شد.

در گروه تصفیه نفت یکی از مدیران پالایشگاه اصفهان درخصوص توقف تولید بنزین یورو۴ در این شرکت بورسی و خبر تعطیلی این شرکت بورسی در روزهای آتی توضیحاتی داد. به گزارش بورس پرس، محمدصادق حاجیان مدیر روابط عمومی پالایشگاه اصفهان در تصویر العمل به انتشار خبر بعضی رسانه ها مبنی بر تعطیلی «شپنا» در روزهای آتی گفت: توقف تولید بنزین یورو۴ در این پالایشگاه صحت ندارد، ولی به باعث مسئله کمبود منابع آبی، تولید بنزین در دو هفته گذشته تا حدودی کم کردن یافته است.

در مجموع بازار روز چهارشنبه بازاری مثبت و متعادل بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) در بورس به ۴۲۹ میلیارد تومان و در فرابورس به ۴۶۲ میلیارد تومان بالغ شد. با این کارنامه ولی ارزش کل دادوستدهای بورس در هفته گذشته با کم کردن ۴۹ درصدی به یک هزار و ۸۰۸ میلیارد تومان محدود شد. شاخص نیز در کل هفته با رشد یک درصدی، بازدهی معامله گران را در امسال به ۸/۱۶درصد رساند.

بازار سهام در انتظار خبرهای مثبت

دنیای اقتصاد/همایون دارابی

واژه های کلیدی: بازار | سیاسی | پتروشیمی | پتروشیمی | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz