باریک اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی

باریک: اعتماد به نفس دوران کودکی لیلا حاتمی همیشگی تصویری تماشاگر زندگی تصویر

گت بلاگز اخبار اجتماعی تحصیل تا آخر سال دوازدهم اضطراری شود ، وجود 11میلیون کم سواد در کشور

رئیس شرکت نهضت سوادآموزی از تمرکززدایی،توسعه مشارکت‌ها و انعطاف در روش‌های سوادآموزی در امسال خبر داد. 

تحصیل تا آخر سال دوازدهم اضطراری شود ، وجود 11میلیون کم سواد در کشور

وجود 11میلیون کم سواد در کشور/ تحصیل تا آخر سال دوازدهم اضطراری شود

عبارات مهم : آموزش

رئیس شرکت نهضت سوادآموزی از تمرکززدایی،توسعه همکاری ها و انعطاف در روش های سوادآموزی در امسال خبر داد.

علی باقرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اتخاذ سیاست های سال ۹۷ در چارچوب اهداف مندرج در سند ملی ریشه کنی بی سوادی اظهار کرد: در این راستا سیاست های اجرایی نهضت سوادآموزی را در قالب محورهای سند راهبردی و رویکردهای مدنظر تهیه کرده ایم.

وی افزود: تمرکز زدایی و کم کردن تصدی گری، توسعه همکاری ها و انعطاف پذیری در روش های سوادآموزی از رویکردهای مهم فعالیت های شرکت در سال تازه هست. همچنین گسترش وقت هاییادگیری، ارتقای کیفی آموزش ها و تثبیت جایگاه سوادآموزی در برنامه های توسعه کشور از جمله اهداف استراتژیک ما در سال ۹۷ هستند.

تحصیل تا آخر سال دوازدهم اضطراری شود ، وجود 11میلیون کم سواد در کشور

رئیس شرکت نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در سال گذشته آموزش و توانمندسازی بیش از ۷۰ هزار آموزش دهنده و تهیه و تولید بیش از ۱۵۱ عنوان کتاب درسی، کمک درسی، راهنمای آموزشی و مهارت آموزی انجام شد، گفت: تشکیل پرونده فیزیکی جهت آموزش دهندگان، برنامه ریزی جهت دوره جدیدتوانمندسازی جهت آموزش دهندگان با رویکرد سواد چند گانه، جذب نیروی تازه در سازمان، پیگیری افتتاحیه و اختتامیه در طرح های مشارکتی آموزش اتباع، تهیه کتاب خاص آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، تهیه کتاب فرآیند تولید کتب راحت و کاربردی، برگزاری کارگاه های نقد و بررسی کتب درسی، تدوین و ابلاغ آیین نامه پیگیری به تخلفات آموزش دهندگان و اجرای برنامه مدون و منسجم جهت ترویج نماز و آموزش عملی آن تنها بخشی از اولویت های پیش رو هستند که به جد آنها را دنبال می کنیم.

باقرزاده افزود: طی سال های ۹۱ تا ۹۵ قیمت سوادآموزی رشد ۲.۸۵ درصدی پیدا کرد و یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر از آمار بی سوادان کم کردن پیدا کرد. این در حالی است که قیمت رشد باسوادی طی سال های ۸۶ تا ۹۰ حدود ۰.۲ درصد بوده و متاسفانه قیمت بی سوادی در ۱۳ استان زیاد کردن پیدا کرده است.

رئیس شرکت نهضت سوادآموزی از تمرکززدایی،توسعه مشارکت‌ها و انعطاف در روش‌های سوادآموزی در امسال خبر داد. 

به گفته وی، طبق نتیجه های سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بالغ بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بی سواد شناسایی شده است است که حدود ۴۰۰ هزار نفرشان را اتباع خارجی تشکیل می دهند. ولی در مجموع در همه گروه های سنی هشت میلیون و ۸۰۰ هزار بی سواد مطلق و ۱۱ میلیون کم سواد در کشور داریم.

رئیس شرکت نهضت سوادآموزی افزود: میانگین تحصیل ایرانیان هشت سال بوده و مورد نیاز است زمینه اضطراری شدن تحصیلات تا آخر سال دوازدهم فراهم شود.

تحصیل تا آخر سال دوازدهم اضطراری شود ، وجود 11میلیون کم سواد در کشور

واژه های کلیدی: آموزش | میلیون | آموزشی | برنامه | برنامه ریزی | نهضت سوادآموزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz